MAROKO – TRZY KOLORY ORIENTU Z NIRVANA FITNESS&JOGA- PAŹDZIERNIK 2018

MAROKO – TRZY KOLORY ORIENTU – WYPRAWA Z PROGRAMEM NIRVANA FITNESS&JOGĄ

TERMIN: 7-17.10.2018

WERSJA PRZEDŁUŻONA Z JOGĄ: 7-20.10.2018

Intensywność wyprawy: wysoka

Prowadzenie programów Nirvana Fitness i Vinyasa Power Yoga: Magdalena Prieditis

Maroko to królestwo kolorów. Wielobarwne stożki przypraw, zioła, owoce, warzywa, pięknie zdobiona ceramika, fascynujące barwy bajkowych dywanów i farbowanych skór. Kraj, w którym każde właściwie miasto ma swój kolor. Ruszajcie z nami w tę kolorową podróż! Podróż przez Chefchauen- Niebieskie Miasto Maroka, czerwień tętniącego życiem Marakeszu a na deser Góry Atlas mieniące się kolorami curry i ogromne, żółto-pomarańczowe wydmy Sahary. 

Jaki jest charakter tej wyprawy i dla kogo jest przeznaczona?

Jak wszystkie nasze wyprawy, tak i ta ma charakter trampingowy – planujemy najważniejsze punkty programu, ale dajemy sobie dużo wolnej przestrzeni na przygody, podróżujemy na luzie – jak paczka przyjaciół. Wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane, jednak nie oczekuj sztywnego trzymania się planu, posiłków o stałych porach i nerwowego patrzenia na zegarek. Pamiętaj też, że w Maroku czas płynie inaczej, nikt się nie spieszy ani nie kontroluje każdego ruchu a wiele aktywności rozgrywa się spontanicznie, jak chociażby wieczorne muzykowanie przy bębnach czy nieoczekiwane wyjście na marokańską dyskotekę. Maroko to w dużej mierze góry, serpentyny i sporo piachu! Co to oznacza? Że możesz się zmęczyć i pobrudzić, spędzić długie godziny w podróży, że może Cię spotkać burza piaskowa a droga okazać się dłuższa niż planowaliśmy. Maroko to przede wszystkim ludzie! My zabieramy Cię do naszych miejscowych Przyjaciół, chcielibyśmy, abyś na te kilka dni stał się częścią naszej rodziny i miejscowej kultury, zobaczył i doświadczył możliwie dużo. Ile dasz z siebie i jak bardzo zechcesz się na ten czas z nimi zasymilować, czy zechcesz/ dasz radę odłożyć na półkę europejskie myślenie – zależy od Ciebie. 50% to my, drugą część stanowisz TY!

Jeśli oczekujesz wielogodzinnego zwiedzania, muzealnych opowieści, nudnych przewodników i zmyślonych na potrzeby turysty historii – nie znajdziesz tego w tej wyprawie, ale możesz zostać w domu i poczytać w książkach 😉 Nie naginamy rzeczywistości, by dopasować ją do naszych myśleniowych schematów czy europejskich wyobrażeń. Pokazujemy Maroko takie, jakie jest naprawdę i takie, jakie my pokochaliśmy. Myślimy,że Cię to ucieszy a nawet,że wrócisz innym człowiekiem (zdarza się często!), ale weź pod uwagę,że może Cię również zszokować czy zaskoczyć. Kolekcjonujemy przeżycia, doświadczenia i przygody! 

7.10

Wylot z Polski do Marakeszu i wieczór w samym sercu miasta – Placu Jemaa el-Fna. Otoczeni magiczną atmosferą, unoszącym się aromatem przypraw, bębniarzami, tancerzami i zaklinaczami wężów chłoniemy, przy miętowej herbacie, pierwsze afrykańskie chwile.

8.10

Marakesz – Todra/Dades (ok. 370 km)

Czerwony Marakesz i Góry Atlas

Niespieszny poranek w Marakeszu i śniadanie na dachu naszego riadu. Spacer krętymi uliczkami medyny (starej części miasta) i pierwsze próby targowania. Po południu ruszamy w Góry Atlas, niezwykle malowniczą trasą. Wiedzie ona przez przełęcz Tizin Tichka, położoną na wysokości 2260 metrów n.p.m, małe berberyjskie wioski porozrzucane u podnóży Atlasu Wysokiego do prawdziwych, geologicznych cudów Maroka – największych wąwozów kraju – Todra i Dades.
Kolory skał zmieniają się tu w zależności od pory dnia – raz żółte, raz czerwone a kiedy indziej przybierają kolor aromatycznego curry – uczta dla oczu i przygoda dla duszy – wąwóz bowiem na niektórych odcinkach zwęża się a jazda pomiędzy skałami dostarcza niezwykłych przeżyć!
Nocleg w malowniczym Wąwozie Dades.

9.10

Todra/Dades – Sahara/Merzouga (ok. 300 km)

Hej, przygodo czyli ruszamy na Saharę, gdzie czas zatrzyma się dla nas w miejscu…
Przed nami 4 noce na pustyni a miejscem naszego pobytu będzie Merzouga- mała,magiczna osada. Człowiek ma tu wrażenie całkowitego odcięcia od świata, wokół złote piaski Sahary, ruchome, ogromne wydmy, oazy i pełen spokój.

Dlaczego Sahara?
Pobyt na Saharze to doświadczenie, którego nie sposób zapomnieć.
Pustynia jest miejscem ucieczki od życia i cywilizacji, wydaje się,że jest jedynie ciszą, spokojem, zawieszoną energią. Tymczasem pobyt na niej płata nam zazwyczaj figla – to właśnie tutaj, dzięki ograniczeniu bodźców zewnętrznych, dochodzi do głosu nasze prawdziwe „ja” – ukryte tęsknoty, uczucia, marzenia. Czas płynie tu dużo wolniej, inaczej, po jakichś bocznych, nikomu nieznanych torach a ludzie pustyni mawiają „Wy macie zegarki a my mamy czas”…
Sahara otwiera nas na nowe doznania, drugiego człowieka, relaksuje i wzmacnia psychicznie, na zawsze pozostawia w nas poczucie szczęścia, siłę i wiarę w siebie.

Noclegi w klimatycznym, rodzinnym na środku pustyni, nieopodal najwyższych i najpiękniejszych wydm Sahary Erg Chebbi.

Magiczna Sahara to miejsce, gdzie spotkamy się z bardzo szczególną osobą, która od początku współtworzy zespół Active Asia

Magdalena Prieditis, bo o Niej mowa poprowadzi nas do świata dobrej energii. Każdy dzień rozpoczynać będziemy sesją Nirvana Fitness, dla chętnych również wspólne medytacje i relaksacja. Czy może być do tego bardziej idealne miejsce niż pustynia?

O tym, co przygotowała dla nas Magda, opowie Ona sama:

Kochani, całe swoje dorosłe życie zajmuję się szkoleniami, warsztatami i codziennymi treningami z zakresu tańca, fitnessu i jogi. Wiele razy zapraszałam Was do wspólnych podróży proponując różnorodne warsztaty. Tym razem będzie to wyjątkowa okazja. To będzie niezapomniana podróż. Połączenie wielu mych pasji: Afryka, praca z energią i jeden z najwspanialszych programów uzdrawiania umysłu i ciała – Nirvana . Nirvana Fitness to cudowny system, który poprzez serię funkcjonalnych, wzmacniających ćwiczeń z zakresu pilates i jogi, nauczy Cię jak prawidłowo oddychać. Rytmiczna, relaksacyjna muzyka połączona z technologią Nirvana i falami theta wpłyną bezpośrednio na ośrodki relaksacyjne w Twoim mózgu dając ukojenie. Nirvana to program, który łączy: naukę prawidłowego oddechu, detox dla ciała i umysłu, piękne ćwiczenia z zakresu pilates i jogi, technologię Theta Wave, Chillout Music i głęboki relaks. Serdecznie Was zapraszam!

Nirvana Fitness, której wyłącznym koordynatorem na Polskę jest Magdalena to absolutna nowość na naszym rynku. Naczelne w programie oddychanie jest jedynym rytmem naszego ciała, który jesteśmy w stanie świadomie kontrolować. Głębokie, wolne, świadomie oddychanie jest bramą do spokojnego stanu ducha i ciała.
To przeogromne korzyści dla ciała i umysłu:
wzmocnienie całego ciała i uwolnienie dodatkowej energii
redukcja stresu i uwolnienie hormonów szczęścia
kontrola własnego oddechu – kontrola reakcji na stres
dotlenienie i odmłodzenie organizmu (tlen oczyszcza nasz krwiobieg)
wyrobienie nawyku zdrowego (głębokiego, wolnego i przeponowego) codziennego wzorca oddechowego
Zajęcia prowadzone są przy dźwiękach naturalnej, spokojnej, relaksacyjnej muzyki. Wszystko to wpływa na osiągnięcia spokojnego umysłu w stanie Nirvana, umysł wchodzi na falę tetha, który to stan osiągalny jest w długotrwałej praktyce medytacyjnej, podczas snu czy intensywnego marzenia.
W Nirvana Fitness udział brać może każdy bez względu na wiek, płeć czy sprawność fizyczną.

(http://nirvana.fitness/)

Dla chętnych i spragnionych adrenaliny– nie lada gratka!
Off road samochodami terenowymi po pustyni. Wraz z doświadczonymi kierowcami przemierzymy wspólnie Saharę. Rozpoczniemy od ogromnych piaszczystych wydm Erg Chebbi, zjemy lunch w zaprzyjaźnionej wiosce Czarnych Ludzi, którzy dotarli tutaj z Mali.

 Podziwiać będziemy krajobrazy piaszczystej pustyni, kamienistej i żwirowej hamady, z zawrotną prędkością przemierzymy fragment odcinka rajdu Dakar, docierając blisko granicy z Algierią. Odwiedzimy opuszczone pohiszpańskie i pofrancuskie osady oraz zaprzyjaźnioną rodzinę Nomadów- pustynnych wędrowców, gdzie z bliska będziemy mogli obejrzeć jak żyją i napić się z nimi miętowej herbatki.

Na pustyni nie mamy i nie ustalamy sztywnych planów, intensywność planu dnia dostosowujemy do samopoczucia grupy, kierując się zasadą „go with the flow”. Wieczory umilone muzykowaniem, tańcami i porywającą energią saharyjskich bębnów.

13.10

Sahara/Merzouga – Fez (ok. 470 km)

W południe ruszamy do Fezu, jednego z najstarszych miast Maroka.

14.10

Zwiedzanie Fezu. Odwiedzimy podstawowe zabytki miasta, skupiając się na magicznym miejscu w Fezie, którego nie sposób znaleźć nigdzie więcej w Maroku. To miejsce to stara medina będąca od 1981 roku zabytkiem UNESCO – labirynt ponad 9000 wąskich, krętych uliczek, w którym nie sposób odnaleźć drogę. Przeniesiemy się w czasy średniowiecza a wizyta ta zapadnie nam na długo w pamięci. Przekraczając jedną z licznych bram do mediny spotkamy inny świat, świat pełen kontrastów – wokół przechadzające się osiołki i jeżdżące skutery, skromne stragany miejscowych sprzedawców, niezliczone ilości sklepików i ociekające złotem towary, domy bez prądu i luksusowe riady, zapach orientalnych przypraw i pobliskich garbiarni wielbłądzich skór, które również odwiedzimy.
Medina w Fezie jest największa na świecie i robi ogromne wrażenie!

Fez – Chefchaouen (ok. 200 km)

Nasza dalsza droga powiedzcie nas do Niebieskiego Miasta Chefchaouen. Właściwie wszystkie jego budynki pomalowane są na kolor niebieski i biały, chodniki również. Andaluzyjski klimat tego miasteczka jest niesamowity, tutaj naprawdę można poczuć się jak w niebie. Wielu twierdzi,że jest to najpiękniejsze miasto Maroka. Urocze, małe sklepiki z ręcznymi wyrobami, zapach marokańskich przypraw, rasta music na wąskich uliczkach.

15.10

Spacer uliczkami Chefchaouen, chłoniemy uroki miasteczka a następnie zmieniamy lokalizację na pobliski, położony zaledwie kilkanaście kilometrów od Hiszpanii, Tanger, gdzie zakończy się nasza przygoda.

Chefchaouen – Tanger (ok. 130 km)

16.10

Dzień relaksacyjny na plażach Tanger, możliwość zwiedzania miasta, pyszne owoce morza, słodkie lenistwo…i kolejnego dnia wylot do Polski.

Wprowadzenie do warsztatu Vinyasa Power Yogi dla osób pozostających do 20.10

17.10

Zmiana miejsca zakwaterowania dla osób pozostających do 20.10. By w pełni skorzystać z jogicznej praktyki, przenosimy się do zacisznego, prywatnego apartamentu, położonego w pobliżu pięknej plaży nad Morzem Śródziemnym, który da nam możliwość swobodnej praktyki jogicznej i medytacyjnej a jeśli pogoda pozwoli, udamy się na codzienną praktykę wprost na plażę.

W Tanger zaplanowałyśmy wspaniałe praktyki Vinyasa Power Yogi. Każdego ranka, wraz ze wschodem słońca rozpoczniemy dzień piękną praktyką, którą poczujesz na płaszczyźnie fizycznej i duchowej.

A co to jest Vinyasa Power Yoga? Power Yoga powstała na początku lat 90 w USA. Forma ta ma swoje korzenie w bardzo starej tradycji ashtanga (wg Sri K.P. Jois), która dotarła do USA dwadzieścia lat wcześniej. Prekursorami tego treningu byli Bryan Kest (Los Angeles), B. Bender Birch (Nowy Jork) i Baron Baptiste (Boston). Ci mistrzowie postanowili opracować nową koncepcję jogi, która stałaby się bliższa i bardziej przystępną ludziom zachodniej cywilizacji. Aby osiągnąć swój cel, do minimum ograniczyli pranajamy (ćwiczenia i techniki oddechowe), medytację i mantry. W ten sposób Power Yoga stała się integralnym treningiem, w którym może uczestniczyć praktycznie każdy i któremu każdy podoła. Estetyka Vinyasa Power Yogi tkwi w płynnych, przypominających pewnego rodzaju taniec, sekwencjach, które są ściśle związane z rytmem oddechowym. Inaczej niż w pozostałych formach, takich jak klasyczna hatha joga, w której kolejne pozycje utrzymywane są kilka minut, Vinyasa Yoga przykłada bardzo dużą wagę do płynnych przejść między kolejnymi ćwiczeniami. Określenie „power” bierze się stąd, że ta forma jogi, znacznie bardziej niż inne formy, podnosi poziom odczuwanej energii, jest o wiele mocniej zorientowana na fitness i złożona z dynamicznych elementów. Jest czymś więcej niż treningiem – jest swojego rodzaju formą sztuki, która pozwala nam odkryć na nowo relacje z własnym ciałem. Ćwiczenia zabierają nas w długą podróż, której celem jest samoakceptacja, dają nam poczucie siły oraz niwelują emocjonalne i fizyczne blokady. Ruch jako forma medytacji („Meditation in motion”) uspokaja ducha i otwiera serce. Vinyasa symbolizuje przepływ energii w przyrodzie, w której nieustająco zachodzą zmiany. W trakcie ćwiczeń uczymy się świadomej akceptacji zmian. Regularnie wykonywane asany (ćwiczenia), połączone z płynnym oddechem, uwalniają blokady energetyczne w ciele, stymulują czakry (siedem centrów energetycznych w ciele) i „uskrzydlają ducha”. W literaturze Vinyasa Power Yoga określana jest jako „efektywne zarządzanie energią”, którego celem jest utrzymanie zdrowego i pełnego witalności ciała oraz sprawności i koncentracji umysłu.

Co przyniesie nam poranna praktyka Vinyasa Power Yogi? Uelastyczni i rozciągnie mięśnie i stawy, poprawi sylwetkę, oraz wzmocni ciało. Regularnie wykonując asany poprawiamy prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego, układu nerwowego oraz wewnątrzwydzielniczego(dokrewnego) i układu krążenia. Joga w prosty i łatwy sposób leczy też różne chroniczne choroby takie jak wysokie/niskie ciśnienie krwi, chroniczne bóle ciała, cukrzyce, depresje, kłopoty ze snem. Wzmacnia też układ odpornościowy. Poranna praktyka asan przez cały dzień pozostawia w naszym organizmie energię, radość i entuzjazm.

Dzięki praktyce asan i Jogi zyskujemy większą koncentrację czyli jesteśmy bardziej wydajni w naszej pracy. Joga przynosi też niezliczone korzyści w życiu codziennym, efektywnie usuwa stres, który zakumulowaliśmy przez całe życie. W sposób subtelny Vinyasa Power Yoga i asany Jogi wzbogacają nasze życie. Polepszeniu ulegają kontakty z innymi ludźmi, rozkwitają nasze wewnętrzne talenty, zwiększa się kreatywność. Stajemy się szczęśliwsi i zharmonizowani z naturą. W rezultacie docieramy do odwiecznej wewnętrznej radości i spokoju, który pozostaje w nas pomimo chaosu otaczającego świata.
Czas poza sesjami jogicznymi – do zagospodarowania własnego. Tanger to przeurocze miasto, z piękną mediną, szerokimi plażami i pysznymi owocami morza.

20.10

Powrót do Polski

 

KOSZT:

KOSZT WYPRAWY: 1500 PLN + 300 EUR

WERSJA PRZEDŁUŻONA Z JOGĄ dopłata 200 EUR płatna na miejscu
CENA BILETU LOTNICZEGO: 700-1500 PLN

ZASADY PŁATNOŚCI:

1 RATA – PŁATNA PRZY ZGŁOSZENIU: 1500 PLN
2 RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU: 300 EUR

Koszt zawiera:
zakwaterowanie w czasie całej wyprawy- pokoje 2 lub 3 osobowe w hotelach/riadach 3* – w większości wyprawy śpimy w klimatycznych, rodzinnych riadach z unikatową, kameralną atmosferą i tarasem na dachu, łazienką z prysznicem (zdarzają się łóżka 2 osobowe typu double)
zakwaterowanie na pustyni- w rodzinnym riadzie 3* z basenem, w Tanger (wersja przedłużona) w prywatnym apartamencie nieopodal plaży
trekking na zachód słońca na wielbłądach na pustyni
wszystkie transporty na trasie (prywatne osobowe auto w przypadku małej grupy, w przypadku większej – van)
2 posiłki dziennie – śniadanie i obiadokolacja/obiad ( bez kolacji w Marakeszu), bez napojów, dla chętnych – możliwa opcja wegetariańska
wszystkie zaplanowane wycieczki
doświadczonego kierowcę oraz opiekuna wyprawy w języku polskim i angielskim na całej trasie

licencjonowanego przewodnika w języku angielskim w Fezie

udział w sesjach: pustynia- Nirvana Fitness i Tanger- Vinyasa Power Yoga

ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40.000 EUR, KR 6.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN)
obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Koszt nie zawiera:
biletu lotniczego do Maroka (koszt do potwierdzenia, w zależności od miasta wylotu i terminu zakupu biletu – szczegółowe informacje dla zgłoszonych uczestników wyjazdu)
wycieczek fakultatywnych off road na Saharze (80-100 euro/os, cena zależna od ilości chętnych)

Kilka słów o bezpieczeństwie

Wyprawy do Maroka organizujemy od 3 lat, prywatnie znamy je na wskroś od lat 7.
Maroko jest całkowicie bezpiecznym i przyjaznym turystom krajem. Ma jeden z najsprawniej funkcjonujących aparatów policyjno-wojskowych na świecie. Nie zdarzyły się tu nigdy wydarzenia, które miały miejsce w Egipcie czy Tunezji a przez które to niektórzy wrzucają je do jednego worka z tymi krajami. Marokańczycy to niezwykle otwarci, uśmiechnięci ludzie, z sercem na dłoni. Przez cały czas trwania naszej wyprawy jesteśmy pod opieką naszych marokańskich Przyjaciół – przemieszczamy się wspólnie jednym, prywatnym transportem. Nasz van jest ubezpieczony, stanowi własność licencjonowanej, marokańskiej agencji podróży, licencjonowany kierowca, z którym współpracujemy to nasz wieloletni przyjaciel z dużym doświadczeniem za kółkiem. Nie ma najmniejszych powodów do obaw. Ruszaj z nami!

Paszport powinien być ważny przez minimum 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu.

Komentarze

error: Zakaz kopiowania treści ze strony activeasia.eu

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Niniejsza Polityka dotyczy plików "cookies" i odnosi się do witryny internetowej www.activeasia.eu

Czym są pliki „cookies”?

Poprzez pliki „cookies” należy rozumieć dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, przechowywane w urządzeniach końcowych użytkowników przeznaczone do korzystania ze stron internetowych. Pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika i odpowiednio wyświetlić stronę internetową dostosowaną do jego indywidualnych preferencji. „Cookies” zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

Do czego używamy plików „cookies”?

Pliki „cookies” używane są w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych. Używane są również w celu tworzenia anonimowych, zagregowanych statystyk, które pomagają zrozumieć w jaki sposób użytkownik korzysta ze stron internetowych co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości, z wyłączeniem personalnej identyfikacji użytkownika.

Jakich plików „cookies” używamy?

Stosowane są dwa rodzaje plików „cookies” – „sesyjne” oraz „stałe”. Pierwsze z nich są plikami tymczasowymi, które pozostają na urządzeniu użytkownika, aż do wylogowania ze strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki pozostają na urządzeniu użytkownika przez czas określony w parametrach plików „cookies” albo do momentu ich ręcznego usunięcia przez użytkownika. Pliki „cookies” wykorzystywane przez partnerów operatora strony internetowej, w tym w szczególności użytkowników strony internetowej, podlegają ich własnej polityce prywatności.

Czy pliki „cookies” zawierają dane osobowe

Dane osobowe gromadzone przy użyciu plików „cookies” mogą być zbierane wyłącznie w celu wykonywania określonych funkcji na rzecz użytkownika. Takie dane są zaszyfrowane w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osobom nieuprawnionym.

Usuwanie plików „cookies”

Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików „cookies” na urządzeniu końcowym. Ustawienia te mogą zostać zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików „cookies” w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenie użytkownika. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików „cookies” dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Ograniczenie stosowania plików „cookies”, może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej.

Zamknij