MAROKO – TRZY KOLORY ORIENTU Z NIRVANA FITNESS- PAŹDZIERNIK 2018

MAROKO – TRZY KOLORY ORIENTU – WYPRAWA Z PROGRAMEM NIRVANA FITNESS

TERMIN: 8-18.10.2018

Intensywność wyprawy: wysoka

Prowadzenie programu Nirvana Fitness: Magdalena Prieditis

Maroko to królestwo kolorów. Wielobarwne stożki przypraw, zioła, owoce, warzywa, pięknie zdobiona ceramika, fascynujące barwy bajkowych dywanów i farbowanych skór. Kraj, w którym każde właściwie miasto ma swój kolor. Ruszajcie z nami w tę kolorową podróż! Podróż przez Chefchauen- Niebieskie Miasto Maroka, czerwień tętniącego życiem Marakeszu a na deser Góry Atlas mieniące się kolorami curry i ogromne, żółto-pomarańczowe wydmy Sahary. 

Jaki jest charakter tej wyprawy i dla kogo jest przeznaczona?

Jak wszystkie nasze wyprawy, tak i ta ma charakter trampingowy – planujemy najważniejsze punkty programu, ale dajemy sobie dużo wolnej przestrzeni na przygody, podróżujemy na luzie – jak paczka przyjaciół. Wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane, jednak nie oczekuj sztywnego trzymania się planu, posiłków o stałych porach i nerwowego patrzenia na zegarek. Pamiętaj też, że w Maroku czas płynie inaczej, nikt się nie spieszy ani nie kontroluje każdego ruchu a wiele aktywności rozgrywa się spontanicznie, jak chociażby wieczorne muzykowanie przy bębnach czy nieoczekiwane wyjście na marokańską dyskotekę. Maroko to w dużej mierze góry, serpentyny i sporo piachu! Co to oznacza? Że możesz się zmęczyć i pobrudzić, spędzić długie godziny w podróży, że może Cię spotkać burza piaskowa a droga okazać się dłuższa niż planowaliśmy. Maroko to przede wszystkim ludzie! My zabieramy Cię do naszych miejscowych Przyjaciół, chcielibyśmy, abyś na te kilka dni stał się częścią naszej rodziny i miejscowej kultury, zobaczył i doświadczył możliwie dużo. Ile dasz z siebie i jak bardzo zechcesz się na ten czas z nimi zasymilować, czy zechcesz/ dasz radę odłożyć na półkę europejskie myślenie – zależy od Ciebie. 50% to my, drugą część stanowisz TY!

Jeśli oczekujesz wielogodzinnego zwiedzania, muzealnych opowieści, nudnych przewodników i zmyślonych na potrzeby turysty historii – nie znajdziesz tego w tej wyprawie, ale możesz zostać w domu i poczytać w książkach 😉 Nie naginamy rzeczywistości, by dopasować ją do naszych myśleniowych schematów czy europejskich wyobrażeń. Pokazujemy Maroko takie, jakie jest naprawdę i takie, jakie my pokochaliśmy. Myślimy,że Cię to ucieszy a nawet,że wrócisz innym człowiekiem (zdarza się często!), ale weź pod uwagę,że może Cię również zszokować czy zaskoczyć. Kolekcjonujemy przeżycia, doświadczenia i przygody! 

8.10

Wylot z Polski do Marakeszu i wieczór w samym sercu miasta – Placu Jemaa el-Fna. Otoczeni magiczną atmosferą, unoszącym się aromatem przypraw, bębniarzami, tancerzami i zaklinaczami wężów chłoniemy, przy miętowej herbacie, pierwsze afrykańskie chwile.

9.10

Marakesz – Todra/Dades (ok. 370 km)

Czerwony Marakesz i Góry Atlas

Niespieszny poranek w Marakeszu i śniadanie na dachu naszego riadu. Spacer krętymi uliczkami medyny (starej części miasta) i pierwsze próby targowania. Po południu ruszamy w Góry Atlas, niezwykle malowniczą trasą. Wiedzie ona przez przełęcz Tizin Tichka, położoną na wysokości 2260 metrów n.p.m, małe berberyjskie wioski porozrzucane u podnóży Atlasu Wysokiego do prawdziwych, geologicznych cudów Maroka – największych wąwozów kraju – Todra i Dades.
Kolory skał zmieniają się tu w zależności od pory dnia – raz żółte, raz czerwone a kiedy indziej przybierają kolor aromatycznego curry – uczta dla oczu i przygoda dla duszy – wąwóz bowiem na niektórych odcinkach zwęża się a jazda pomiędzy skałami dostarcza niezwykłych przeżyć!
Nocleg w malowniczym Wąwozie Dades.

10.10

Todra/Dades – Sahara/Merzouga (ok. 300 km)

Hej, przygodo czyli ruszamy na Saharę, gdzie czas zatrzyma się dla nas w miejscu…
Przed nami 4 noce na pustyni a miejscem naszego pobytu będzie Merzouga- mała,magiczna osada. Człowiek ma tu wrażenie całkowitego odcięcia od świata, wokół złote piaski Sahary, ruchome, ogromne wydmy, oazy i pełen spokój.

Dlaczego Sahara?
Pobyt na Saharze to doświadczenie, którego nie sposób zapomnieć.
Pustynia jest miejscem ucieczki od życia i cywilizacji, wydaje się,że jest jedynie ciszą, spokojem, zawieszoną energią. Tymczasem pobyt na niej płata nam zazwyczaj figla – to właśnie tutaj, dzięki ograniczeniu bodźców zewnętrznych, dochodzi do głosu nasze prawdziwe „ja” – ukryte tęsknoty, uczucia, marzenia. Czas płynie tu dużo wolniej, inaczej, po jakichś bocznych, nikomu nieznanych torach a ludzie pustyni mawiają „Wy macie zegarki a my mamy czas”…
Sahara otwiera nas na nowe doznania, drugiego człowieka, relaksuje i wzmacnia psychicznie, na zawsze pozostawia w nas poczucie szczęścia, siłę i wiarę w siebie.

Noclegi w klimatycznym, rodzinnym na środku pustyni, nieopodal najwyższych i najpiękniejszych wydm Sahary Erg Chebbi.

Magiczna Sahara to miejsce, gdzie spotkamy się z bardzo szczególną osobą, która od początku współtworzy zespół Active Asia

Magdalena Prieditis, bo o Niej mowa poprowadzi nas do świata dobrej energii. Każdy dzień rozpoczynać będziemy sesją Nirvana Fitness, dla chętnych również wspólne medytacje i relaksacja. Czy może być do tego bardziej idealne miejsce niż pustynia?

O tym, co przygotowała dla nas Magda, opowie Ona sama:

Kochani, całe swoje dorosłe życie zajmuję się szkoleniami, warsztatami i codziennymi treningami z zakresu tańca, fitnessu i jogi. Wiele razy zapraszałam Was do wspólnych podróży proponując różnorodne warsztaty. Tym razem będzie to wyjątkowa okazja. To będzie niezapomniana podróż. Połączenie wielu mych pasji: Afryka, praca z energią i jeden z najwspanialszych programów uzdrawiania umysłu i ciała – Nirvana . Nirvana Fitness to cudowny system, który poprzez serię funkcjonalnych, wzmacniających ćwiczeń z zakresu pilates i jogi, nauczy Cię jak prawidłowo oddychać. Rytmiczna, relaksacyjna muzyka połączona z technologią Nirvana i falami theta wpłyną bezpośrednio na ośrodki relaksacyjne w Twoim mózgu dając ukojenie. Nirvana to program, który łączy: naukę prawidłowego oddechu, detox dla ciała i umysłu, piękne ćwiczenia z zakresu pilates i jogi, technologię Theta Wave, Chillout Music i głęboki relaks. Serdecznie Was zapraszam!

Nirvana Fitness, której wyłącznym koordynatorem na Polskę jest Magdalena to absolutna nowość na naszym rynku. Naczelne w programie oddychanie jest jedynym rytmem naszego ciała, który jesteśmy w stanie świadomie kontrolować. Głębokie, wolne, świadomie oddychanie jest bramą do spokojnego stanu ducha i ciała.
To przeogromne korzyści dla ciała i umysłu:
wzmocnienie całego ciała i uwolnienie dodatkowej energii
redukcja stresu i uwolnienie hormonów szczęścia
kontrola własnego oddechu – kontrola reakcji na stres
dotlenienie i odmłodzenie organizmu (tlen oczyszcza nasz krwiobieg)
wyrobienie nawyku zdrowego (głębokiego, wolnego i przeponowego) codziennego wzorca oddechowego
Zajęcia prowadzone są przy dźwiękach naturalnej, spokojnej, relaksacyjnej muzyki. Wszystko to wpływa na osiągnięcia spokojnego umysłu w stanie Nirvana, umysł wchodzi na falę tetha, który to stan osiągalny jest w długotrwałej praktyce medytacyjnej, podczas snu czy intensywnego marzenia.
W Nirvana Fitness udział brać może każdy bez względu na wiek, płeć czy sprawność fizyczną.

(http://nirvana.fitness/)

Dla chętnych i spragnionych adrenaliny– nie lada gratka!
Off road samochodami terenowymi po pustyni. Wraz z doświadczonymi kierowcami przemierzymy wspólnie Saharę. Rozpoczniemy od ogromnych piaszczystych wydm Erg Chebbi, zjemy lunch w zaprzyjaźnionej wiosce Czarnych Ludzi, którzy dotarli tutaj z Mali.

 Podziwiać będziemy krajobrazy piaszczystej pustyni, kamienistej i żwirowej hamady, z zawrotną prędkością przemierzymy fragment odcinka rajdu Dakar, docierając blisko granicy z Algierią. Odwiedzimy opuszczone pohiszpańskie i pofrancuskie osady oraz zaprzyjaźnioną rodzinę Nomadów- pustynnych wędrowców, gdzie z bliska będziemy mogli obejrzeć jak żyją i napić się z nimi miętowej herbatki.

Na pustyni nie mamy i nie ustalamy sztywnych planów, intensywność planu dnia dostosowujemy do samopoczucia grupy, kierując się zasadą „go with the flow”. Wieczory umilone muzykowaniem, tańcami i porywającą energią saharyjskich bębnów.

14.10

Sahara/Merzouga – Fez (ok. 470 km)

W południe ruszamy do Fezu, jednego z najstarszych miast Maroka.

15.10

Zwiedzanie Fezu. Odwiedzimy podstawowe zabytki miasta, skupiając się na magicznym miejscu w Fezie, którego nie sposób znaleźć nigdzie więcej w Maroku. To miejsce to stara medina będąca od 1981 roku zabytkiem UNESCO – labirynt ponad 9000 wąskich, krętych uliczek, w którym nie sposób odnaleźć drogę. Przeniesiemy się w czasy średniowiecza a wizyta ta zapadnie nam na długo w pamięci. Przekraczając jedną z licznych bram do mediny spotkamy inny świat, świat pełen kontrastów – wokół przechadzające się osiołki i jeżdżące skutery, skromne stragany miejscowych sprzedawców, niezliczone ilości sklepików i ociekające złotem towary, domy bez prądu i luksusowe riady, zapach orientalnych przypraw i pobliskich garbiarni wielbłądzich skór, które również odwiedzimy.
Medina w Fezie jest największa na świecie i robi ogromne wrażenie!

Fez – Chefchaouen (ok. 200 km)

Nasza dalsza droga powiedzcie nas do Niebieskiego Miasta Chefchaouen. Właściwie wszystkie jego budynki pomalowane są na kolor niebieski i biały, chodniki również. Andaluzyjski klimat tego miasteczka jest niesamowity, tutaj naprawdę można poczuć się jak w niebie. Wielu twierdzi,że jest to najpiękniejsze miasto Maroka. Urocze, małe sklepiki z ręcznymi wyrobami, zapach marokańskich przypraw, rasta music na wąskich uliczkach.

16.10

Spacer uliczkami Chefchaouen, chłoniemy uroki miasteczka a następnie zmieniamy lokalizację na pobliski, położony zaledwie kilkanaście kilometrów od Hiszpanii, Tanger, gdzie zakończy się nasza przygoda.

Chefchaouen – Tanger (ok. 130 km)

17.10

Dzień relaksacyjny na plażach Tanger, możliwość zwiedzania miasta, pyszne owoce morza, słodkie lenistwo…i kolejnego dnia wylot do Polski.

 

 18.10

Powrót do Polski

 

KOSZT:

KOSZT WYPRAWY: 1500 PLN + 300 EUR

CENA BILETU LOTNICZEGO: od 800 PLN

ZASADY PŁATNOŚCI:

1 RATA – PŁATNA PRZY ZGŁOSZENIU: 1500 PLN
2 RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU: 300 EUR

Koszt zawiera:
zakwaterowanie w czasie całej wyprawy- pokoje 2 lub 3 osobowe w hotelach/riadach 3* – w większości wyprawy śpimy w klimatycznych, rodzinnych riadach z unikatową, kameralną atmosferą i tarasem na dachu, łazienką z prysznicem (zdarzają się łóżka 2 osobowe typu double)
zakwaterowanie na pustyni- w rodzinnym riadzie 3* z basenem, w Tanger w hotelu nieopodal plaży
trekking na zachód słońca na wielbłądach na pustyni
wszystkie transporty na trasie (prywatny van)
2 posiłki dziennie – śniadanie i obiadokolacja/obiad ( bez kolacji w Marakeszu), bez napojów, dla chętnych – możliwa opcja wegetariańska
wszystkie zaplanowane wycieczki
doświadczonego kierowcę oraz opiekuna wyprawy w języku polskim i angielskim na całej trasie

licencjonowanego przewodnika w języku angielskim w Fezie

udział w sesjach Nirvana Fitness

ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40.000 EUR, KR 6.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN)
obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Koszt nie zawiera:
biletu lotniczego do Maroka (koszt do potwierdzenia, w zależności od miasta wylotu i terminu zakupu biletu – szczegółowe informacje dla zgłoszonych uczestników wyjazdu)
wycieczek fakultatywnych off road na Saharze (ok. 100 euro/os, cena zależna od ilości chętnych)

Kilka słów o bezpieczeństwie

Wyprawy do Maroka organizujemy od 3 lat, prywatnie znamy je na wskroś od lat 7.
Maroko jest całkowicie bezpiecznym i przyjaznym turystom krajem. Ma jeden z najsprawniej funkcjonujących aparatów policyjno-wojskowych na świecie. Nie zdarzyły się tu nigdy wydarzenia, które miały miejsce w Egipcie czy Tunezji a przez które to niektórzy wrzucają je do jednego worka z tymi krajami. Marokańczycy to niezwykle otwarci, uśmiechnięci ludzie, z sercem na dłoni. Przez cały czas trwania naszej wyprawy jesteśmy pod opieką naszych marokańskich Przyjaciół – przemieszczamy się wspólnie jednym, prywatnym transportem. Nasz van jest ubezpieczony, stanowi własność licencjonowanej, marokańskiej agencji podróży, licencjonowany kierowca, z którym współpracujemy to nasz wieloletni przyjaciel z dużym doświadczeniem za kółkiem. Nie ma najmniejszych powodów do obaw. Ruszaj z nami!

Paszport powinien być ważny przez minimum 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu.

Komentarze

error: Zakaz kopiowania treści ze strony activeasia.eu

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Niniejsza Polityka dotyczy plików "cookies" i odnosi się do witryny internetowej www.activeasia.eu

Czym są pliki „cookies”?

Poprzez pliki „cookies” należy rozumieć dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, przechowywane w urządzeniach końcowych użytkowników przeznaczone do korzystania ze stron internetowych. Pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika i odpowiednio wyświetlić stronę internetową dostosowaną do jego indywidualnych preferencji. „Cookies” zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

Do czego używamy plików „cookies”?

Pliki „cookies” używane są w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych. Używane są również w celu tworzenia anonimowych, zagregowanych statystyk, które pomagają zrozumieć w jaki sposób użytkownik korzysta ze stron internetowych co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości, z wyłączeniem personalnej identyfikacji użytkownika.

Jakich plików „cookies” używamy?

Stosowane są dwa rodzaje plików „cookies” – „sesyjne” oraz „stałe”. Pierwsze z nich są plikami tymczasowymi, które pozostają na urządzeniu użytkownika, aż do wylogowania ze strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki pozostają na urządzeniu użytkownika przez czas określony w parametrach plików „cookies” albo do momentu ich ręcznego usunięcia przez użytkownika. Pliki „cookies” wykorzystywane przez partnerów operatora strony internetowej, w tym w szczególności użytkowników strony internetowej, podlegają ich własnej polityce prywatności.

Czy pliki „cookies” zawierają dane osobowe

Dane osobowe gromadzone przy użyciu plików „cookies” mogą być zbierane wyłącznie w celu wykonywania określonych funkcji na rzecz użytkownika. Takie dane są zaszyfrowane w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osobom nieuprawnionym.

Usuwanie plików „cookies”

Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików „cookies” na urządzeniu końcowym. Ustawienia te mogą zostać zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików „cookies” w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenie użytkownika. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików „cookies” dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Ograniczenie stosowania plików „cookies”, może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej.

Zamknij