MAROKO – MAJÓWKA W AFRYCE – MAJ 2018

MAROKO – MAJÓWKA W AFRYCE – MAJ 2018

TERMIN: 28.04-6.05.2018

Intensywność wyprawy: wysoka

Możliwość uczestnictwa z dziećmi: tak, dzieci nastoletnie. Jeśli chcesz zabrać dziecko młodsze niż 11 lat, skontaktuj się z nami.

Idealny, długi majowy weekend aż prosi się o tę wyprawę!
Ruszaj z nami, biorąc tylko 3 dni urlopu! Czy może być bardziej wymarzona sytuacja?
Majówkowy wypad do Maroka, które zobaczysz w pigułce przy najcudowniejszej pogodzie w całym roku jaka jest w tym kraju. Ciepłe dni i noce pozwolą naładować baterie i złapać pozytywny wiatr w żagle!

Jaki jest charakter tej wyprawy i dla kogo jest przeznaczona?

Jak wszystkie nasze wyprawy, tak i ta ma charakter trampingowy – planujemy najważniejsze punkty programu, ale dajemy sobie dużo wolnej przestrzeni na przygody, podróżujemy na luzie – jak paczka przyjaciół. Wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane, jednak nie oczekuj sztywnego trzymania się planu, posiłków o stałych porach i nerwowego patrzenia na zegarek. Pamiętaj też, że w Maroku czas płynie inaczej, nikt się nie spieszy ani nie kontroluje każdego ruchu a wiele aktywności rozgrywa się spontanicznie, jak chociażby wieczorne muzykowanie przy bębnach czy nieoczekiwane wyjście na marokańską dyskotekę. Maroko to w dużej mierze góry, serpentyny i sporo piachu! Co to oznacza? Że możesz się zmęczyć i pobrudzić, spędzić długie godziny w podróży, że może Cię spotkać burza piaskowa a droga okazać się dłuższa niż planowaliśmy. Maroko to przede wszystkim ludzie! My zabieramy Cię do naszych miejscowych Przyjaciół, chcielibyśmy, abyś na te kilka dni stał się częścią naszej rodziny i miejscowej kultury, zobaczył i doświadczył możliwie dużo. Ile dasz z siebie i jak bardzo zechcesz się na ten tydzień z nimi zasymilować, czy dasz radę odłożyć na półkę europejskie myślenie – zależy od Ciebie. 50% to my, drugą część stanowisz TY!

Jeśli oczekujesz wielogodzinnego zwiedzania, muzealnych opowieści, nudnych przewodników i zmyślonych na potrzeby turysty historii – nie znajdziesz tego w tej wyprawie, ale możesz zostać w domu i poczytać w książkach 😉 Nie naginamy rzeczywistości, by dopasować ją do naszych myśleniowych schematów czy europejskich wyobrażeń. Pokazujemy Maroko takie, jakie jest naprawdę i takie, jakie my pokochaliśmy. Myślimy,że Cię to ucieszy a nawet,że wrócisz innym człowiekiem (zdarza się często!), ale weź pod uwagę,że może Cię również zszokować czy zaskoczyć. Kolekcjonujemy przeżycia, doświadczenia i przygody! Jeśli czujesz,że jest Tobie z nami po drodze – nie zastanawiaj się za długo, bo to jedna z najwspanialszych naszych wypraw, podana w majowej pigułce!

Program

28.04

Wylot z Polski do Marakeszu

Pierwsze wspólne chwile i integracja grupy w samym sercu miasta – Placu Jemaa el-Fna. Otoczeni magiczną atmosferą, unoszącym się aromatem przypraw, bębniarzami, tancerzami i zaklinaczami wężów chłoniemy, przy miętowej herbacie, pierwsze afrykańskie chwile.

29.04

Marakesz – Todra/Dades (ok. 370 km)

Poranny spacer krętymi uliczkami mediny (starej części miasta) Marakeszu. Pierwsze zakupy i próby targowania.
Po południu ruszamy w Góry Atlas, niezwykle malowniczą trasą. Wiedzie ona przez przełęcz Tizin Tichka, położoną na wysokości 2260 metrów n.p.m, małe berberyjskie wioski porozrzucane u podnóży Atlasu Wysokiego do prawdziwych, geologicznych cudów Maroka – największych wąwozów kraju – Todra i Dades.
Kolory skał zmieniają się tu w zależności od pory dnia – raz żółte, raz czerwone a kiedy indziej przybierają kolor aromatycznego curry – uczta dla oczu i przygoda dla duszy – wąwóz bowiem na niektórych odcinkach zwęża się a jazda pomiędzy skałami dostarcza niezwykłych przeżyć!
Nocleg w malowniczym Wąwozie Dades.

30.04

Todra/Dades – Sahara/Merzouga (ok. 300 km)

Hej przygodo czyli ruszamy na gorącą Saharę! Kierunek – Merzouga, gdzie czas zatrzyma się dla nas w miejscu…

Przed nami 4 noce na pustyni, w tym jedna pod gołym niebem – w namiotach Nomadów.
Merzouga to mała,magiczna osada. Człowiek ma tu wrażenie całkowitego odcięcia od świata, wokół złote piaski Sahary, ruchome, ogromne wydmy, oazy i pełen spokój.

Dlaczego Sahara?
Pobyt na Saharze to doświadczenie, którego nie sposób zapomnieć.
Pustynia jest miejscem ucieczki od życia i cywilizacji, wydaje się,że jest jedynie ciszą, spokojem, zawieszoną energią. Tymczasem pobyt na niej płata nam zazwyczaj figla – to właśnie tutaj, dzięki ograniczeniu bodźców zewnętrznych, dochodzi do głosu nasze prawdziwe „ja” – ukryte tęsknoty, uczucia, marzenia. Czas płynie tu dużo wolniej, inaczej, po jakichś bocznych, nikomu nieznanych torach a ludzie pustyni mawiają „Wy macie zegarki a my mamy czas”…
Sahara otwiera nas na nowe doznania, drugiego człowieka, relaksuje i wzmacnia psychicznie, na zawsze pozostawia w nas poczucie szczęścia, siłę i wiarę w siebie.

Dla chętnych i spragnionych adrenaliny– nie lada gratka!
2 dniowy off road samochodami terenowymi po pustyni. Wraz z doświadczonymi kierowcami przemierzymy wspólnie Saharę. Rozpoczniemy od ogromnych piaszczystych wydm Erg Chebbi, zjemy lunch w zaprzyjaźnionej wiosce Czarnych Ludzi, którzy dotarli tutaj z Mali a wieczorem na grzbietach wielbłądów dotrzemy do naszego obozu.

Kolejnego dnia zmienimy krajobrazy z piaszczystych na kamienistą i żwirową hamadę, z zawrotną prędkością przemierzymy fragment odcinka rajdu Dakar, docierając blisko granicy z Algierią. Odwiedzimy opuszczone pohiszpańskie i pofrancuskie osady, udamy się na piknik do przepięknej, zielonej oazy w głębi pustyni, odwiedzimy zaprzyjaźnioną rodzinę Nomadów- pustynnych wędrowców, gdzie z bliska będziemy mogli obejrzeć jak żyją i napić się z nimi miętowej herbatki.


(Na zdjęciu Iwona i Piotr – wspaniali, odważni uczestnicy off road, wrzesień 2017)

Gwarantujemy – pokochasz pustynię całym sercem i nie będziesz chciał jej opuszczać!

Noclegi w klimatycznym, rodzinnym riadzie z basenem i tarasami na środku pustyni, dla chętnych szalone przejażdżki jeep’em czy zjazdy na sandboardzie po największych wydmach Maroka, szaleństwa quadem dla dzieciaków (tych dorosłych też!) a dla wszystkich mnóstwo dobrej zabawy przy wieczornych biesiadach z bębnami!

4.05

Sahara/Merzouga – Fez (ok. 470 km)

Naładowani dobrą energią, ruszamy z Sahary do Fezu, jednego z najstarszych miast Maroka.

5.05

Zwiedzanie Fezu. Odwiedzimy podstawowe zabytki miasta, skupiając się na magicznym miejscu w Fezie, którego nie sposób znaleźć nigdzie więcej w Maroku. To miejsce to stara medina będąca od 1981 roku zabytkiem UNESCO – labirynt ponad 9000 wąskich, krętych uliczek, w którym nie sposób odnaleźć drogę. Przeniesiemy się w czasy średniowiecza a wizyta ta zapadnie nam na długo w pamięci. Przekraczając jedną z licznych bram do mediny spotkamy inny świat, świat pełen kontrastów – wokół przechadzające się osiołki i jeżdżące skutery, skromne stragany miejscowych sprzedawców, niezliczone ilości sklepików i ociekające złotem towary, domy bez prądu i luksusowe riady, zapach orientalnych przypraw i pobliskich garbiarni wielbłądzich skór, które również odwiedzimy.
Medina w Fezie jest największa na świecie i robi ogromne wrażenie!

6.05

Powrót do Polski

KOSZT WYPRAWY: 1500 PLN + 300 EUR
CENA BILETU LOTNICZEGO: OK. 800-1300 PLN

(w zależności od terminu zakupu, czym szybsze zgłoszenie, tym zazwyczaj tańszy bilet)

ZASADY PŁATNOŚCI:
1 RATA – PŁATNA PO PODPISANIU UMOWY: 700 PLN
2 RATA – PŁATNA NA 30 DNI PRZED WYLOTEM: 800 PLN
3 RATA – PŁATNA PILOTOWI PODCZAS WYJAZDU: 300 EUR

ZNIŻKI

10% zniżki/os. dla Rodzin z 2 dzieci i zgłoszeń grup min. 4 osobowych

Koszt zawiera:

licencjonowanego przewodnika w Fezie w języku angielskim
zakwaterowanie w czasie całej wyprawy- pokoje 2, 3 lub 4 osobowe w hotelach/riadach 3* – w większości wyprawy śpimy w klimatycznych, rodzinnych riadach z unikatową, kameralną atmosferą i tarasem na dachu, łazienką z prysznicem (zdarzają się łóżka 2 osobowe typu double, rodziny kwaterujemy w większości w jednym pokoju, pary w pokojach 2 osobowych)
zakwaterowanie na pustyni- w rodzinnym riadzie 3* z basenem
nocleg w namiotach na pustyni
wyprawę pustynną na wielbłądach
wszystkie transporty na trasie (prywatne osobowe auto w przypadku małej grupy, w przypadku większej – van, w przypadku grupy ponad 15 osobowej – możliwe transporty mieszane – część grupy van, część grupy auto osobowe/jeep)
2 posiłki dziennie – śniadanie i obiadokolacja/obiad, bez napojów, dla chętnych – możliwa opcja wegetariańska
wszystkie zaplanowane wycieczki

doświadczonego kierowcę oraz opiekuna wyprawy w języku polskim i angielskim na całej trasie

ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40.000 EUR, KR 6.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN)
obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Koszt nie zawiera:
biletu lotniczego do Maroka (koszt do potwierdzenia, w zależności od miasta wylotu i terminu zakupu biletu – szczegółowe informacje dla zgłoszonych uczestników wyjazdu, szacowany koszt – ok. 800 – 1300 zł, zdarzają się promocje, dlatego na wyprawę warto zgłosić się jak najwcześniej)
wycieczek fakultatywnych oraz off road na Saharze (cena zależna od ilości chętnych, szacowany koszt 80-100 euro/os za wycieczkę 2 dniową z pełnym wyżywieniem)
obowiązkowych napiwków dla kierowcy i przewodników – 20 euro

Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie a program może zostać odwrócony/start w Fezie, koniec w Marakeszu/

Kilka słów o bezpieczeństwie

Wyprawy do Maroka organizujemy od 4 lat, prywatnie znamy je na wskroś od lat 7.
Maroko jest całkowicie bezpiecznym i przyjaznym turystom krajem. Ma jeden z najsprawniej funkcjonujących aparatów policyjno-wojskowych na świecie. Nie zdarzyły się tu nigdy wydarzenia, które miały miejsce w Egipcie czy Tunezji a przez które to niektórzy wrzucają je do jednego worka z tymi krajami. Marokańczycy to niezwykle otwarci, uśmiechnięci ludzie, z sercem na dłoni. Przez cały czas trwania naszej wyprawy jesteśmy pod opieką naszych marokańskich Przyjaciół – przemieszczamy się wspólnie jednym, prywatnym transportem. Nasz van jest ubezpieczony, stanowi własność licencjonowanej, marokańskiej agencji podróży, licencjonowany kierowca, z którym współpracujemy to nasz wieloletni przyjaciel z dużym doświadczeniem za kółkiem. Nie ma najmniejszych powodów do obaw.
ZGŁOSZENIA, PYTANIA – JESTEŚMY DO DYSPOZYCJI!

Paszport powinien być ważny przez minimum 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu.

Marzena Gross-Kuś, tel: 605 340 041

 

Komentarze

error: Zakaz kopiowania treści ze strony activeasia.eu

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Niniejsza Polityka dotyczy plików "cookies" i odnosi się do witryny internetowej www.activeasia.eu

Czym są pliki „cookies”?

Poprzez pliki „cookies” należy rozumieć dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, przechowywane w urządzeniach końcowych użytkowników przeznaczone do korzystania ze stron internetowych. Pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika i odpowiednio wyświetlić stronę internetową dostosowaną do jego indywidualnych preferencji. „Cookies” zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

Do czego używamy plików „cookies”?

Pliki „cookies” używane są w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych. Używane są również w celu tworzenia anonimowych, zagregowanych statystyk, które pomagają zrozumieć w jaki sposób użytkownik korzysta ze stron internetowych co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości, z wyłączeniem personalnej identyfikacji użytkownika.

Jakich plików „cookies” używamy?

Stosowane są dwa rodzaje plików „cookies” – „sesyjne” oraz „stałe”. Pierwsze z nich są plikami tymczasowymi, które pozostają na urządzeniu użytkownika, aż do wylogowania ze strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki pozostają na urządzeniu użytkownika przez czas określony w parametrach plików „cookies” albo do momentu ich ręcznego usunięcia przez użytkownika. Pliki „cookies” wykorzystywane przez partnerów operatora strony internetowej, w tym w szczególności użytkowników strony internetowej, podlegają ich własnej polityce prywatności.

Czy pliki „cookies” zawierają dane osobowe

Dane osobowe gromadzone przy użyciu plików „cookies” mogą być zbierane wyłącznie w celu wykonywania określonych funkcji na rzecz użytkownika. Takie dane są zaszyfrowane w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osobom nieuprawnionym.

Usuwanie plików „cookies”

Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików „cookies” na urządzeniu końcowym. Ustawienia te mogą zostać zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików „cookies” w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenie użytkownika. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików „cookies” dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Ograniczenie stosowania plików „cookies”, może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej.

Zamknij